6/10
Det hade kunnat vara hur bra som helst, men sett till framförallt beskrivning av rummet, så blev vi besvikna.
Ljudisolerat blir det inte utan lister runt fönstret och dörren - det lät som att andra gäster i korridoren på väg in till oss och det är inte konstigt att det med centimeterstor glipa runt hela fönstret lät som att måsarna och svalorna bodde i rummet.
Mörklagt blir det inte med en persienn som dessutom inte går hela vägen ner.
En kuddmeny består av mer än ett val mellan två kuddar för mig.
Men hade det inte stått i beskrivningen av rummet och varit bidragande tillvalet av hotell så hade jag varit nöjd.
Fint, rent rum och mjuk säng.
Pannkaksoset i korridoren kom inte in i rummet och AC:n funkade bra.
Badrummet var lite slitet sett till priset; en skrapa varit bra i duschen - nu blev hela golvet blött bla pga kort duschdraperi.
Det är fräscht att byta toaborste ocv toasits regelbundet.
Frukosten hade inga varma inslag, men olika färska bröd, olika goda pålägg, yoghurt mm var bra! Saknade lite mer grönsaker och lite osockrade bär (frysta hade funkat fint).
Personalen var i alla fall supertrevlig och det är mycket värt ♡
Och middagen, där vi valde olika matiga galetter, var toppen!
Som sagt då var det nog bara förväntningarna som blev fel sett till beskrivningen. En annan text hade givit mig en mycket bättre upplevelse.
Catharina
Nghỉ 1 đêm